granulu uzglabāšana
granulu apkure


Granulu uzglabāšanas risinājumi

Granulu tvernes nelielām ēkām un privātmājām

Arī nelielām ēkām un privātmājām beramgranulas ir visizdevīgākais un lētākais granulu uzglabāšanas veids. Mazākie VILLA-silo modeļi, kas aprīkoti ar Maflex granulu padeves transportieri, ir saprātīgākais veids, kā uzglabāt granulas un padot tās līdz granulu deglim.

Granulu tvertnes MAFA MICRO/MINI/MIDI

MAFA Micro/Mini/Midi ir robustas konstrukcijas tvertnes granulu īslaicīgai uzglabāšanai. Micro/Mini/Midi noderēs tiem, kas uzglabā granulas maisos. Šīs tvertnes var tikt izmantotas arī kā starptvertnes vienlaicīgi ar lielākiem bunkuriem.
Tvertnes ir izgatavotas no nerūsējošām galvanizēta tērauda loksnēm, tām ir 45 gr. konuss. Tvertnes tiek piegādātas izjauktā veidā. Komplekts sastāv no 4 ielocītām sānu malām, 4 statnēm, aizsargrestes un D100 mm pagriežamas izvadcaurules.

Tehniskie raksturlielumi:

 

Micro

Mini

Midi

Augstums, mm

1250

1230

1422

Garums, mm 

430

650

1000

Platums, mm 

430

650

1000

Tilpums, litros 

127

300

730

 

 

Papildopcijas:

Mini 200 l pagarinājuma sekcija
(augstums 550 mm)

Midi 520 l pagarinājuma sekcija
(augstums 600 mm)

Tvertnes vāks (Micro/Mini/Midi)

Tvertnes vāks ar atveri (Mini/Midi)

 

Grozot cauruli (B) un līkumu (A), izvadcauruli iespējams pozicionēt dažādā leņķī, līdz maksimāli 45o

 

Granulu tvertnes MAFA VILLA

Tvertne MAFA VILLA tiek ražota trīs modifikācijās: Villa Indoor, Villa Outdoor un Villa Cover. Priekšrocības: - Pieņemama cena, - Pašiztukšojošās, - Ātri samontējama, - Augsta drošības pakāpe

Mafa Villa Indoor:

Mafa Villa Outdoor:

Mafa Villa Cover:

Komplektā ietilpst uzpildīšanas īscaurule ar vārstu, pārsegvāka filtrs tvertnes ventilēšanai, lūka, centrālā padeves caurule, maksimālā līmeņa sensors un trauksmes indikators.

Komplektā ietilpst uzpildīšanas īscaurule ar vārstu, pārspiediena vārsts ar atsperi tvertnes ventilēšanai (bez filtra), centrālā padeves caurule, maksimālā līmeņa sensors un trauksmes indikators.

Komplektā ietilpst pārsega rāmis, brezenta pārsegs, āķi, siksnu cilpas un centrālā padeves caurule.

Tehniskie raksturlielumi VILLA Indoor-silo:

Garums:

2 389 mm

Platums:

1 889 mm

Augstums:

1 914 - 2123 mm

Tilpums:

5 720 l.

Svars:

apm.
280 kg

MAFA Villa apraksts:

Tvertne ir izbūvēta no Aluzink loksnēm un aprīkota ar kondensatora tipa maksimālā līmeņa sensoru un trauksmes indikatoru. Vārsts tvertnes iekšpusē pasargā granulas no drupināšanas. Tvertnes ventilācija notiek caur pārsegvāka filtru. Tvertnei ir 2 piltuves, pa kurām granulas ieslīd centrālajā izvadcaurulē.  

Video klips par tvertnes uzpildīšanu (4 mB) Video klipā parādīts, kas notiek tvertnes uzpildīšanas laikā, ja granulu vedējs uzpilda granulas ar pārāk lielu spiedienu un nav pareizi izbūvēts drošības vārsts.


MAFA MaVac granulu vakumpadeve:

MAFA MaVac ir elastīga vakumsistēma ērtai granulu uzglabāšanai un padevei līdz apkures iekārtai. Pilns sistēmrisinājums ietver beramgranulu uzglabāšanas tvertni un vakuma transportēšanas iekārtu, kas lietotājam nodrošina visaugstāko komforta līmeni ar vismazāko laika un darba ieguldījumu.

Pavisam vienkārši, tagad granulas ir iespējams transportēt ar vakumu no uzglabāšanas vietas, no kuras, pielietojot gliemežtransportieri, tas būtu grūti, vai pat neiespējami. Granulu uzglabāšanas tvertni iespējams novietot līdz pat 45m no katla telpas. Līkumu skaits šo attālumu neiespaido, tikai pacēlums nedrīkst pārsniegt 5 metrus.

MAFA MaVac ir gala sistēma, kas uzpilda blakus katlam stāvošo MAFA Mini starptvertni. Komplektā ar vienkāršu taimeri, sistēma nodrošina starptvertnes uzpildīšanu noteiktā apjomā un laikos, kas pasargā no nevajadzīgas darbināšanas nakts laikā un brīvdienās.

MaVac sastāv no padeves gliemeža, iesūkšanas moduļa, separatora, klusinātāja, vakumcaurules un vadības automātikas. Iekārta paredzēta katliem ar jaudu līdz 50 kW.

Ražīgums: apm. 135 kg/h

   

Padeves gliemežtransportiera komplekts, ko novieto zem Villa-silo

Iesūkšanas modulis ar vakumkompresoru un filtru

Separators ar vārstu

Vakumsistēmas komplekts ar MAFA Villa granulu uzglabāšanas tvertni


MAFA sistēmrisinājumi

MAFA piedāvā vairākus granulu uzglabāšanas un padeves risinājumus. Zemāk ir sniegti daži piemēri, kā pielietojamas Villa granulu uzglabāšanas tvertnes. Neatkarīgi no granulu padeves veida - ar lokanās spirāles gliemežtransportieri, vai vakumu, abas sistēmas ir elastīgi pārveidojamas un lietošanā vienkāršas. Sistēmas izvēle atkarīga arī no katlu iekārtas veida.


Sistēmrisinājums 1

Vienkāršs izbūves veids ēkas pagrabstāvā telpā, kas atrodas blakus katla telpai. Granulu padeves transportieris ir tieši pievienots katla deglim. Degļa vadības automātika nodrošina nepieciešamo granulu daudzuma padevi. Gaisa spiediena izmaiņas tiek kompensētas ar ēkas ventilācijas sistēmu. Tvertnes uzpildīšanas īscaurules izvads atrodas pie ēkas ārsienas ērtai piebraukšanai un beramgranulu iepildīšanai. Līmeņa sensors un indikatora gaisma informē granulu piegādātāju, ka tvertne ir uzpildīta līdz maksimālajam līmenim.

Komplektācija:

345S

Mafa Villa indoor 5,7 m3

3913-10V

Maflex pamatkomplekts, 6 m padeves transportieris ar diviem 45o līkumiem

MAFA Villa Indoor 5.7m3, Maflex padeves spirālveida gliemežtransportieris līdz granulu deglim.


Sistēmrisinājums 2

MAFA Villa Outdoor ir uzstādīta ārpus katla telpas nulles līmenī. Padeves transportieris padod granulas uz MAFA Mini tipa starptvertni. Starpvertne tiek automātiski uzpildīta no pamattvertnes. Gadījumā, ja granulas nav savlaicīgi piegādātas, starptvertni iespējams uzpildīt manuāli, no maisiem. Gaisa pārspiediens tvertnē tiek regulēts ar atsperes drošības vārstu uz kura īscaurules tiek stiprināts granulu putekļu filtrs. Tvertni Villa iespējams novietot attālumā līdz 15m no degļa.

Komplektācija:

347S

Mafa Villa outdoor 5,7 m3

3902

Ventilēšanas mezgls komplektā ar putekļu filtru

3916V

Maflex pamatkomplekts, 6 m padeves transportieris ar diviem 45o līkumiem

2810

MAFA Mini 300 l starptvertne

3917

MAFA Mini uzpildīšanas automātika

EL201-55

Padeves transportiera elektromora vadības bloks

MAFA Villa Outdoor 5.7m3, Maflex granulu transportieris līdz MAFA Mini tipa starptvertnei.


Sistēmrisinājums 3

Šaurās katlu telpās MAFA Villa var tikt novietota maksimāli tuvu deglim, pateicoties iespējai ar granulu izvadu uz sānu, ievērojot maksimāli pieļaujamo pacēlumu.

 

 

 

Komplektācija:

345-1S

Mafa Villa indoor 4,7 m3

 

Maflex pamatkomplekta padeves transportieris ar pieslēgumu no sāna

MAFA Villa Indoor 4.7m3 ar Maflex transportiera sāna pieslēgumu tiešu uz granulu degli.


Sistēmrisinājums 4

MAFA saprātīgākais un visvienkāršāk pielāgojamais sistēmrisinājums gadījumā, kad granulu uzglabāšanas tvertne jānovieto attālināti no katla telpas. Gadījums, kad granulas ar gliemežtransportieri līdz katlam padot nav iespējams. Problēmas risinājums ir vakumpadeve. MaVac vakumsistēma ļauj novietot granulu uzglabāšanas tvertni līdz pat 45m attālumā no apkures iekārtas, neatkarīgi no vakumcaurules līkumu skaita. Vienīgi jāievēro, ka maksimālais pacēlums drīkst būt 5m.

 Komplektācija:

345S

Mafa Villa indoor 5,7 m3

265

2 m uzpildīšanas caurule

3922V

pamatkomplekts ar padeves transportieri uz iesūkšanas mezglu

2810

MAFA Mini 300 l starptvertne

4125

MAFA Mini vāks ar izvadu separatora pievienošanai

4121

30 m PVC vakumcaurule ar iezemējumu

3187

vakumcaurules stiprinājumi

4123S

Iesūkšanas modulis, separators, trokšņu slāpētājs; elektro vadības bloks

MAFA Villa Indoor 5.7m3, ar MaVac vakumpadevi uz MAFA Mini starptvertni.


Sistēmrisinājums 5

Ar MAFA MaVac vakumpadeves sistēmu granulas no Villa-storage tvertnes, kas var atrasties līdz 45m attālumā no katla, tiek padotas līdz deglim pa zemē ieraktu vakumcauruli, kas papildus ievietota parastā PVC kanalizācijas caurulē. Tvertne var atrasties garāžā, atsevišķi stāvošā būvē, vai vienkārši uz klaja lauka.

Komplektācija:

347-9S

Mafa Villa Outdoor 9,2 m3

3922V

pamatkomplekts ar padeves transportieri uz iesūkšanas mezglu

2810

MAFA Mini 300 l tvertne

4125

MAFA Mini vāks ar izvadu
separatora pievienošanai

4121

30 m PVC vakumcaurule ar iezemējumu

3187

Vakumcaurules stiprinājumi

4123S

Iesūkšanas modulis, separators, trokšņu slāpētājs; elektro vadības bloks

MAFA Villa Outdoor 9.2m3, ar MaVac vakumpadevi uz MAFA Mini. Villa-storage tvertni var novietot līdz pat 45m no degļa.


Beramgranulu uzglabāšanas vadlīnijas:

Tvertne:

Tvertnei jābūt pilnīgi blīvai. Tās tilpums - vismaz 6 m3, lai gūtu samērīgas piegādes izmaksas.

Uzpildīšanas īscaurule :

Uzpildīšanas īscaurulei jābūt ar diametru 102 mm un aprīkotai ar atbilstīgu pievienojumu piegādātāja padeves caurulei. Pievienojumam jāatrodās ērti sasniedzamā augstumā - parasti < 1,3 - 1,5 m. 

Ventilēšana:

Vismaz viena 160 mm ventilēšanas caurule, vēlams, aprīkota ar granulu putekļu filtru.

Ceļš:

Tāpat kā šķidrā kurināmā piegādes cisternai - ērti izbraucams ceļš, attīrīts no sniega, nokaisīts ar smiltīm, vismaz 4 m augstumā jābūt brīvai izbrauktuvei.